Woskowanie i olejowanie parkietu
w Warszawie

+48 536-317-449
Codziennie od 8:00 do 22:00

Woskowanie i olejowanie parkietu w Warszawie

Olejowanie i woskowanie parkietu jest bardziej przyjaznym dla środowiska i bez wątpienia bardziej luksusowym substytutem lakierowania parkietu. Olej i wosk są bezwonne, ponieważ są całkowicie naturalne lub jak najbardziej zbliżone do produktów naturalnych.

Olejowanie parkietu pozwala zachować relief podłogi, a jaj pory oddychają. Oznacza to, że parkiet olejowany będzie cieplejszy w dotyku i będzie się po nim przyjemnie chodziło, nawet boso. Z praktycznego punktu widzenia impregnacja olejem i woskiem ma pewne wady. Przy obciążeniach na lakierowanej podłodze ściera się warstwa lakieru, a nie samo drewno. Gdy parkiet jest olejowany, drewno ulega erozji. Jednocześnie to dodaje podłodze uroku i charakteru, ujawniając strukturę włókien i słoje wiekowe.

Prosty schemat zamawiania woskowania i olejowania parkietu

Bezpłatna konsultacja

Dzwoniąc pod numer +48 536-317-449 otrzymacie Państwo bezpłatną konsultację dotyczącą woskowanie i olejowanie parkietu w Warszawie!

Bezpłatna wizyta na obiekcie

Po ustaleniu dogodnego dla Państwa terminu, nasz specjalista przyjedzie zmierzyć schody na miejscu. Po dokonaniu pomiarów zostanie sporządzony kosztorys zawierający wszystkie koszty związane ze świadczeniem naszych usług.

Podpisanie umowy

Uzgadniamy całą listę niezbędnych prac przy woskowania i olejowania parkietu, sporządzamy kosztorys i ustalamy termin wykonania prac.

Woskowanie parkietu

Wykonujemy cały kompleks niezbędnych prac . Przedpłata na tym etapie nie jest pobierana.

Opłata

Po zakończeniu wszystkich prac dokonują Państwo odbioru obiektu i zapłaty za wykonane prace.

Olejowanie i woskowanie podłogi z technicznego punktu widzenie są zabiegami praktycznie identycznymi. Jedyna różnica polega na tym, że wosk ma bardziej lepką konsystencję i wymaga dokładniejszego szorowania. Olejowanie podłogi drewnianej wymaga użycia pędzla, wałka, kielni i szlifierki jednotarczowej, w przypadku gdy powierzchnia podłogi nie pozwala wykonać zbieg ręczne. Wówczas za olejowanie podłogi cena nieco wzrasta.

Proces aplikacji oleju do parkietu na drewnianą podłogę jest następujący. Nałożyć możliwie równomiernie cienką warstwę oleju na parkiet, a następnie wygładzić ją wałkiem w kierunku prostopadłym. Po nałożeniu pierwszej warstwy oleju na podłogę pozostawia się ją do wyschnięcia. W zależności od składu oleju może to trwać od pięciu minut do sześciu godzin. Następnie powierzchnia jest polerowana od dwóch do czterech razy za pomocą jednotarczowej szlifierki. W zależności od chłonności parkietu impregnacja olej jest nakładany do trzech razy. Po podłodze można chodzić już na następny dzień, a po trzech dniach można na niej postawić meble.

Woskowanie podłogi odbywa się w taki sam sposób jak olejowanie.

Kilka przykładów prac można zobaczyć w galerii zdjęć.

Jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń do nas. Chętnie doradzimy we wszelkich sprawach związanych ze szlifowaniem podłóg.

Ceny polerowania i woskowania podłóg:

Rodzaj usługiCena za m2
  • х1 Cyklinowanie
50 zl.
  • х1 Cyklinowanie
  • х3 Lakierowanie (bez lakieru)
  • х1 Matowanie międzywarstwowe
70 zl.
  • х1 Cyklinowanie
  • х2 Matowanie międzywarstwowe
  • х3 Lakierowanie lakier Arboritec FlowTech
100 zl.
  • х1 Cyklinowanie
  • х3 Lakierowanie lakier Traffic HD
  • х2 Matowanie międzywarstwowe
140 zl.

Zdjęcia naszych prac: